Menü
Kapat
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kapat
Sepetim
Filtre
Seçilen Filtreler
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

Lavabo Bataryası

Toplam 529 ürün bulunmaktadır.

Lavabo Bataryası Modelleri & Fiyatları

Lavabo bataryası, banyo, tuvalet ve mutfak gibi lavabo bulunan tüm günlük yaşam alanlarında şebeke suyunun transferine yardımcı olur. Bataryalar su armatürü veya lavabo musluğu olarak da adlandırılabilir.

Daha geniş bir tanımlama yapılacak olursa lavabo bataryası sıcak soğuk su akışının kontrolünü sağlayan, belli başlı teknik dinamikler sayesinde günlük yaşam alanlarına hijyen taşıyan gereçlerden biridir demek mümkündür.

Suyun sıcak ya da soğuk akabilmesi için ihtiyaçlarınıza göre hareket edebilen batarya modelleri oldukça geniş bir konfor alanı sunar. Tüm bu modeller arasında kullanım amaçlarının yanı sıra teknik özelliklerini filtreleyerek de kendinize en uygun olanları seçebilirsiniz.

Lavabo bataryası, genel itibariyle banyo ve mutfaklarda sıkça kullanılan, aynı zamanda ofis, iş yeri gibi çalışma alanlarına da adapte edilebilen bir gereçtir. Dolayısıyla bu gereçleri nerede ve nasıl kullanacağınıza dair model tercihleri yapabilirsiniz.

Su tasarrufu sağlayan birinci sınıf kalite modellerden estetik görünüm sunan tasarımlara, kumandalı çalışanlardan uzun ömürlü kullanım ayrıcalığı taşıyanlara değin geniş bir yelpaze inceleyebilirsiniz.

Ada Design lavabo bataryası modelleri arasından istek ve ihtiyaçlarınıza hitap edebilecek en kaliteli tasarımlara rahatça ulaşabilir, yaşam alanlarınızı benzersiz kullanım deneyimleriyle taçlandırabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Lavabo Bataryası Modelleri

Lavabo bataryası modelleri su tesisatının bulunduğu her yerde kullanıma uygun anahtar parçalardan biridir. Öyle ki lavabonun olmadığı, su akışıyla çalışan beyaz eşyaların montajında dahi bu gereçlerden kullanılır.

Bataryalar montaj tipine, tasarımlarına, kullanılacak lavabolara göre birbirinden farklı modellere ayrılabilir. Aynı zamanda bu ürünlerin öne çıkan tasarım özellikleri de belirleyici etmenler arasında yer alır.

Banyo lavabo bataryası, özellikle evlerde kullanılan, farkı modeller özelinde tercih seçenekleri barındıran tasarımlardır. Banyolarda kullanılmak üzere en çok tercih edilen modeller şu şekilde sıralanabilir:

  • Standart Banyo Lavabo Bataryası: Hemen her banyoya adapte edilebilen, genellikle duvar üzerine monte edilen, sıcak ve soğuk su kumandalarına sahip, tek parça satın alınan bataryalardır.
  • Termostatik Banyo Lavabo Bataryası: Suyun sıcaklığını ayarlayabileceğiniz, duş sırasında sıcak ya da soğuk su derecelerini dilediğiniz forma getirebileceğiniz en konforlu modellerden biridir.
  • Ankastre Banyo Lavabo Bataryası: Çalışma prensibi olarak diğer modellerle benzerlik gösteren ancak tasarım bakımından tüketicilere sınırsız seçenek sunabilen bataryalardır. Hem şık hem de kaliteli bir kullanım deneyimi elde etmek için bu modeller arasından etkileyici seçimler yapabilirsiniz.

Banyolarda olduğu gibi mutfaklarda da su akışının kontrolü için batarya modelleri tercih edilir. Mutfak lavabo bataryası, diğer yaşam alanlarına uygun modeller gibi kullanım, montaj ve tasarım farklılıkları bakımından birden fazla tercih seçeneği sunar. Bu seçenekler arasında en çok dikkat çekenler şu şekilde sıralanabilir:

  • Standart Evye Bataryası: Su girişi bulunan ve mutfak evyesi üzerindeki oyuklara monte edilebilen standart modellerdir. Pek çok mutfağa uyum sağlayabilecek, konforlu ve hijyenik bir kullanım sağlar.
  • Spiralli Evye Bataryası: Mutfaklarda en sık tercih edilen lavabo bataryasıdır. Spiralli düzeneği sayesinde suyu dilediğiniz esneklikte kullanabilir, son derece fonksiyonel bir deneyim elde edebilirsiniz. Bu sayede mutfaktaki hareket alanınızı genişleterek yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi işleri çok daha keyifli hale getirebilirsiniz.
  • Arıtmalı Evye Bataryası: Şebeke suyunun zararlı etkilerini filtreleyerek çok daha faydalı bir deneyim elde etmenizi sağlar. Mutfaklarda en sevilen ve kullanım alanı bakımından geniş bir yelpaze sunan gereçler arasındadır.
  • Endüstriyel Evye Bataryası: Bulaşıkların temizlenmesi, besinlerin hijyeni, el temizliği gibi pek çok işlevi tek bir model özelinde deneyimleyebileceğiniz bataryalardır. Dilerseniz evye dilerseniz direkt tezgah üzerine yerleştirerek kullanabilirsiniz.
  • Aplike Evye Bataryası: Su akışını hava ile karıştırarak üst düzey bir kullanım deneyimi sunan modellerdir. Çok yönlü perlatörler ile kullanacağınız su etrafa sıçramaz. Kolaylıkla montaj edilebilir.

Teknik özellikler ve montaj farklılıkları bakımından en çok tercih edilen modellerin yanı sıra son dönemin yıldızlarından da söz edilebilir. Zaman ayarlı bataryalardan fotoselli modellere değin teknolojinin günlük yaşam alanlarına olan etkisi pek çok evde yerini almaktadır.

Kuğu lavabo bataryası ve çanak lavabo bataryası gibi tercih özelinde seçilen modeller de en sık seçilenler arasındadır. Kullanım ayrıcalıklarının yanı sıra renk ve tasarım bakımından da farklılık gösteren modeller bulunur.

Metal görünümlü standart modellere alternatif olarak siyah lavabo bataryası gibi tasarımlar son dönemlerin dikkat çekici yapı malzemelerindendir. Banyo veya mutfak dizaynınıza ufak ancak etkili dokunuşlar kazandırmak için standartların üzerinde modelleri tercih edebilirsiniz.

Lavabo Bataryası Markaları Nedir?

Diğer tüm yapı malzemelerinde olduğu gibi lavabo bataryası modellerinde de marka bazlı üretimler yapılır. Ada Design ayrıcalıkları ile sahip olabileceğiniz tüm markalar eşsiz tasarım farkı ve kullanım deneyimi ile sizlere eşlik eder.

Standart modellerden farklılık yaratan tasarımlara, son teknoloji üretimlerden iddialı parçalara değin ulaşabileceğiniz, dilerseniz banyo dilerseniz mutfaklarda kullanabileceğiniz Grohe, Bocchi gibi markalara Ada Design ile rahatça sahip olabilirsiniz.

Aynı zamanda lavabo bataryaları ile uyum sağlayarak banyo dizaynınızı tamamlayacak klozet kapağı modellerini de inceleyebilirsiniz.

Lavabo Bataryası Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Lavabo bataryası fiyatları tamamen kullanım farklılıkları, tasarım özellikler, nitelik ve montaj deneyimine bağlı olarak belirlenir. Örneğin, tek kumandalı standart modeller hemen her bütçeye hitap edebilirken çift kumandalı ve estetik tasarıma sahip tasarımlar nispeten daha üst segment klasmanda değerlendirilebilir.

Siyah, lacivert, yeşil gibi renkli tasarımlar, otomatik ve sensörlü modeller gibi işçiliği yüksek modeller de nitelikleri göz önünde bulundurulduğunda sahip olduğu nitelikler bazında bir fiyatlandırma sunabilir.

Lavabo Bataryası Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Lavabo bataryası modelleri arzu ve istekler özelinde şekillenen bir tercih şemasına sahip olmalıdır. Seçeceğiniz modeli nereye monte edeceğiniz ve nasıl bir kullanım sağlayacağınız da dikkate değer kriterler arasındadır.

Kullanım ayrıcalıklarının yanı sıra dekoratif incelikleri de değerlendirmeye alacağınız birbirinden şık modelleri tercih edebilirsiniz.

Örneğin, iş yeri ve ofis gibi ihtiyaçlar özelinde bir kullanım deneyimi için standart modellerden yararlanabilirsiniz. Dilerseniz sıcak soğuk su ayarına sahip birinci sınıf kalite modeller arasından seçim yaparak kullanım deneyimini iyileştirebilirsiniz.

Evinizde, banyo veya mutfak özelinde tercih edeceğiniz modellerde ise kullanım ayrıcalıklarına ek olarak farklı tasarımlara yönelebilirsiniz. Klasiklerden vazgeçemiyorsanız standart modelleri inceleyebilir daha modern ve dinamik dizaynlar için renkli parçaları tercih edebilirsiniz.

Her iki tercihte de birincil öncelik suyu sıcak ve soğuk derecelerde elde edebilmektir. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurarak hem soğuk hem de sıcak su akışı sağlayacak çift kumandalı modelleri tercih edebilirsiniz.

Lavabo Bataryası Nasıl Takılır?

Lavabo bataryası montajı için öncelikle su akışını keserek yani vanaları kapatarak işe başlanmalıdır. Sonrasında ise musluk gövdesinde biriken suyun tamamen boşaltıldığından emin olunmalıdır.

Lavabo bataryası modelleri tezgah üstü ya da duvara monte edilecek biçimde farklı modellere sahiptir. Eğer tezgah üstü bir model satın aldıysanız sızdırma problemlerini önleyebilmek adına vidalama işlemlerini eksiksiz tamamlamalısınız.

Batarya montajı sırasında su akışını sağlayacak hortumların, vana bağlantılarının ve vidalama işlemlerinin kontrollü biçimde yapıldığına emin olmalısınız. Tüm işlemlerin eksiksiz yapıldığına emin olduktan sonra bataryayı açarak suyun sızıntı gerçekleşmeden akıp akmadığını kontrol edebilirsiniz.

Tüm bu işlemler doğrudan su akışı ve tesisat ile alakalı olduğundan dilerseniz usta kişilerden yardım alabilirsiniz. Bu sayede herhangi bir kazaya mahal vermeden kolay bir kurulum ve sonrasında konforlu kullanım deneyimi elde etmiş olursunuz.

Lavabo Bataryası Nasıl Sökülür?

Lavabo bataryasını sökmeden önce tıpkı montaj işleminde olduğu gibi oluşabilecek kazaları önleyebilmek adına su vanalarını kapatarak ile başlanmalıdır. Sonrasında ise rahatlıkla batarya değişimi işlemine geçilebilir.

Sökme işleminde de musluk haznesinde birikebilecek suyu önceden boşaltmak fayda sağlayacaktır. Bu nedenle işe başlamadan önce batarya kumandasını çevirerek musluk haznesinde biriken suyun boşaltılması gerekir.

Musluklar kapatıldıktan sonra ara musluğa bağlı olan spiral fleksi hortum İngiliz anahtarı veya benzeri bir gereçle açılır. Açılan hazneden hortumu düzeneğe sabitleyen somun ve musluk demir pulu çıkarılır.

Pulu çıkarılan batarya yukarı doğru çekilir. Bu sayede batarya ile birlikte ana bağlantı hatlarından olan plastik conta da çıkacaktır. Çıkan contanın batarya bağlantısı sökülür bu sayede eski bataryanın demontesi sağlanır.

Demonte işlemi de montajda olduğu gibi teknik bilgi gerektiren, profesyonel tamir gereçlerine ihtiyaç duyacağınız bir işlemdir. Eğer herhangi bir deneyiminiz bulunmuyorsa bu işlemi gerçekleştirmesi için usta kişilerden yardım alabilir, olası kazak risklerini ortadan kaldırabilir ve daha konforlu bir deneyim elde edebilirsiniz.

Ada Design lavabo bataryası modelleri ile hayallerinizi süsleyen en şık tasarımlara üst düzey kullanım deneyimi ile birlikte sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey modellerimizi inceleyerek banyo veya mutfak dizaynınıza en uygun tasarımları seçebilmektir.

Lavaboya Uygun Batarya Nasıl Seçilir?

Lavaboya uygun batarya seçimi önemlidir. Boyut olarak lavabo tipine uygun olmalı, tek veya çift kumandalı olabilir. Su tasarrufu sağlayan ve kolay temizlenebilir özelliklere sahip modeller tercih edilmelidir. Stil ve malzeme, banyo dekorasyonuna uyumlu olmalı ve kaliteli bir marka seçilmelidir.

Lavabo Bataryası Nasıl Tamir Edilir?

İlk olarak su akışını kapatın. Bataryayı sökün ve arızalı parçaları kontrol edin. Kirli veya kireçlenmiş parçaları temizleyin. Eğer bir parça değiştirilmesi gerekiyorsa, uygun bir yedek parça temin edin ve yerine monte edin. Son olarak bataryayı tekrar takın ve su akışını kontrol edin.

Çift ve Tek Su Girişli Batarya Ne Demek?

Çift su girişli batarya ve tek su girişli batarya, su tedarikine bağlantı şekilleri açısından farklıdır. Tek su girişli bataryalar yalnızca tek bir su giriş bağlantısıyla çalışırken, çift su girişli bataryalarda ayrı ayrı sıcak ve soğuk su girişleri bulunur. Bu sayede sıcak ve soğuk suyun ayrı ayrı kontrol edilebildiği bir karışım sağlanır.

Lavabo Bataryası Nasıl Parlatılır?

İlk olarak, batarya yüzeyini temizleyin. Deterjanlı su veya hafif bir temizlik solüsyonu ile lekeleri ve kiri giderin. Ardından, temiz bir bez veya mikrofiber bez kullanarak bataryanın yüzeyini nazikçe ovalayın. Parlatma işlemi için metal parlatıcı veya sirke gibi malzemeleri kullanabilirsiniz. Parlatma işleminden sonra bataryayı durulayın ve kuru bir bezle parlatın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.